LSPSF
English
Pradžia » Naujienos

LSPSF Naujienos

LSPSF ataskaitinė konferencija 2019-03-17

2019 m Vasario 25 d, pirmadienis

LSPSF konferencija vyks 2019 m. kovo 17 d. 12 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1b, Vilnius).

Dienotvarkė:

 1. Darbotvarkės tvirtinimas (iki 5 min).
 2. Konferencijos darbo organų rinkimai (iki 10 min): 2.1. Konferencijos sekretoriato rinkimai; 2.2. Balsų skaičiavimo komisijos rinkimai.
 3. 2018 m. LLL, JPL, LSPSF taurės ir skraidyklių čempionato varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas, FAI ženkliukų, padėkų įteikimas, prizininkų bendra nuotrauka (iki 40 min).
 4. LSPSF viceprezidentų (iki 20 min), sekretorės (iki 10 min), buhalterės (iki 10 min), parasparnių patikros laboratorijos (iki 10 min), tarybos narių (iki 10 min kiekvienam), prezidento (iki 30 min) ataskaitos. PERTRAUKA 30-35min.
 5. Klubų ataskaitos (po 5 min. kiekvienam, iki 1 val. 15 min).
 6. 2019 m. varžybų grafiko pristatymas (iki 10 min).
 7. Delegatų į LAK konferenciją rinkimas (iki 10 min).
 8. LSPSF Tarybos nario(-ės) rinkimai (iki 1 val).
 9. Kiti klausimai (iki 1 val).
 plačiau»

Lietuvė - pirmoji „Albania Open - Tomas cup” ( FAI 2 kat.) moterų įskaitoje

2018 m Gegužės 16 d, trečiadienis

Sveikiname Rimantė Verbylaitė-Tzolova, laimėjusią aukso medalį „Albanian Open - Tomas CUP” varžybose!

Š. m. gegužės 10-13 d. Vlore (Albanija) mieste susirinko parasparnių tikslaus nusileidimo asai iš viso pasaulio. Jau devyniolika metų Albanian Open važybos yra vienos populiariausių tarp tikslaus nusileidimo pilotų. Švelnus Adrijos jūros klimatas užtikrina beveik vienodas sąlygas visiems sportininkams ištisą dieną. Nuostabi kalnų ir jūros kombinacija patogi ne tik pilotams, bet ir jų šeimos nariams. Puiki organizacija ir individualus dėmesys kiekvienam dalyviui nejučiomis verčia jaustis tarsi grįžus namo.

Varžybos prasidėjo tylos minute, prisimenant šiemet iškeliavusius Tomas Lednik ir Mirce Kornakov. Tomas Lednik buvo viena ryškiausių asmenybių parasparnių pasaulyje, negailėjęs gero žodžio, patarimo, padrąsinimo ir plačios šypsenos kiekvienam sutiktam. Būtent jo garbei buvo skirtos varžybos šiais metais.

Tomo taurėje dalyvavo 45 pilotai iš 8 šalių. Po 5 nusileidimų pirmąją vietą laimėjo Pasaulio parasparnių tikslaus nusileidimo čempionas bulgaras Tzvetan Tzolov, antrąją – slovėnas Anton Svoljsak, trečiąją – čekas Kamil Konecy.

Iš varžybose dalyvavusių moterų geriausiai pasirodė lietuvė Rimantė Verbylaitė-Tzolova (ASK „Stratus”). Antroji vieta atiteko Tomo Lednik žmonai Lucie iš Čekijos, trečioji - Fatjonai Gegai iš Kosovo.

Rimantė neslepia, kad varžybų apdovanojimo metu jautėsi dviprasmiškai: „Buvo sunku tramdyti graudulį dėl išėjusių draugų, o tuo pačiu buvo gera ir šviesu, kad juos prisimename su šypsena, skrydžiais ir trankia muzika.”

http://www.lspsf.lt/files/2018-files/20180516_0s.jpg

Daugiau nuotraukų čia.

 

Išrinktas naujas prezidentas, atsinaujino federacijos taryba

2018 m Kovo 4 d, sekmadienis

http://lspsf.lt/files/2018-03-lak-konferencija.jpg

Kasmetinėje Lietuvos Skraidyklių ir Parasparnių federacijos konferencijoje išrinktas naujasis prezidentas. Ilgus metus vadovavusį Arvydą Osinksą paketiė aktyvus užienio ir Lietuvos parasparnių varžybų pilotas - Vytautas Skruibis.

Atsinaujinusią federacijos valdybą sudaro:

PG - parasparnių sporto atstovas | HG - skraidyklių sporto atstovas

LSPSF Pareigūnai

 

Parasparnio pilotei iš Lietuvos - sidabro medalis 2018 m. FAI 2 kat. varžybose Kolumbijoje

2018 m Vasario 21 d, trečiadienis

Sveikiname Rasą Grigoraitienę, laimėjusią sidabro medalį Roldanillo Open varžybose Kolumbijoje!

http://www.lspsf.lt/files/roldanillo_rasa_g.jpg

2018 m. vasario 10-17 d. Roldanillo vietovėje (Kolumbija) vyko parasparnių maršrutinių skrydžių varžybos (FAI 2 kat.). Jose dalyvavo 70 pilotų iš viso pasaulio. Buvo varžomasi keturiose įskaitose: moterų, Open, Serial ir Sport.

Iš 9 varžybose dalyvavusių moterų ant nugalėtojų pakylos užlipo vengrė Adel Honti (1 vieta - 3576 taškai), lietuvė Rasa Grigoraitienė (2 vieta - 2451 taškas) ir rusė Daria Krasnova (3 vieta - 2350 taškų).

http://www.lspsf.lt/files/roldanillo_women.jpg

 

Trakuose ir vėl varžėsi taikliausi parasparnių pilotai

2018 m Vasario 19 d, pirmadienis

2018 m. vasario 17-18 d. Trakuose ant Galvės ežero ledo vyko dvigubos FAI 2 kat. varžybos - Lietuvos atviras parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas ir Parasparnių tikslaus nusileidimo Šiaurės-Rytų Europos taurės "Briliantinė koja" 1 etapas. Jose dalyvavo 47 pilotai iš įvairių šalių: Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Čekijos, JAV.

http://www.lspsf.lt/files/trakai_2018.jpg

Šiemet dalyviai buvo kviečiami varžytis ne tik dėl tradicinėmis tapusių įskaitų (bendra, moterų, komandinė ir Lietuvos čempionato), bet ir dėl papildomos XC įskaitos, kurioje pilotai dalyvavo su EN-C ir EN-D klasės sparnais.

Pačiais taikliausiais bendroje įskaitoje tapo: Yauheni Vikhor (1 vieta), Sergei Usanov (2 vieta) ir Konstantin Pavlushko (3 vieta).

Moterų įskaitos nugalėtojų podiumą papuošė Olga Zalane (1 vieta), Greta Boliaku (2 vieta) ir Inese Subevica (3 vieta).

Ant Lietuvos čempionato pakylos laiptelių išsirikiavo tie patys sparno broliai kaip ir pernai: Dainius Liegus (1 vieta), Jurijus Jakovlevas (2 vieta) ir Deividas Jasiūnas (3 vieta).

Varžybų rezultatatai

EN-C,D įskaitos rezultatai

 

LSPSF rinkiminė-ataskaitinė konferencija - 2018-03-04

2018 m Vasario 7 d, trečiadienis

LSPSF konferencija vyks 2018 m. kovo 4 d. 12 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1b, Vilnius).

 1. Darbotvarkės tvirtinimas - iki 5 min.
 2. Konferencijos darbo organų rinkimai - iki 10 min.:
  2.1. Konferencijos sekretoriato rinkimai.
  2.2. Balsų skaičiavimo komisijos rinkimai.
 3. Nario pašalinimas iš LSPSF (iki 10 min.).
 4. 2017 m. LLL, JPL, LSPSF taurės ir skraidyklių čempionato varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas, FAI ženkliukų įteikimas (iki 30 min.).
 5. LSPSF prezidento (iki 10 min.), viceprezidentų (iki 20 min.), sekretorės (iki 10 min.), buhalterės (iki 10 min.), parasparnių patikros laboratorijos (iki 10 min.) ataskaitos – iki 1 val. bendrai.

  PERTRAUKA – 30-35 min.

 6. Klubų ataskaitos (po 5 min. kiekvienam) - iki 1 val. 15 min.
 7. 2018 m. varžybų grafiko pristatymas - iki 10 min.
 8. Delegatų į LAK konferenciją rinkimas - iki 10 min.
 9. LSPSF įstatų keitimas - iki 15 min.
 10. LSPSF valdymo organų rinkimai (iki 1 val. 30 min.):
  10.1. Prezidento
  10.2. Viceprezidentų
  10.3. Tarybos narių
  10.4. Generalinio sekretoriaus
 11. kiti klausimai – iki 1 val.

Kadangi ši konferencija rinkiminė ir kiekvieno jūsų balsas yra svarbus - kviečiame aktyviai dalyvauti!

Konferencijos protokolas

 

Dviejų lietuvių desantas Kobala Open skraidyklių varžybose Slovėnijoje

2017 m Rugpjūčio 29 d, antradienis

Kai LSPSF generalinė sekretorė ištrūko savaitei atostogų ir patraukė link Alpių, nesitikėjo, kad Tolmine, Slovėnijoje sutiks du Lietuvos skraidyklininkus Justiną Pleikį ir Saulių Guobužą, kurie dalyvavo 2017 m. rugpjūčio 15-20 d. vykstančiose FAI 2 kat. Kobala Open 2017 skraidyklių varžybose. Tas įtaigus tautiečių palaikymo jausmas vis skatino akimis ieškoti šių pilotų kaskart užvažiavus į Kobalos startavietę.

http://www.lspsf.lt/files/hg_kobala_open_2017_2.jpg

Vėliau pasiteiravus Sauliaus Guobužo, kaip praėjo varžybos, jis noriai pasidalino įspūdžiais:

Varžybose įvyko 4 pratimai. Oras buvo gana kontraversiškas. Manau, kad reikėjo skraidyti labai techniškai ir numatant į priekį, kadangi nužemėjus pakilti buvo labai sudėtinga - silpni kilimai ir išblaškyti termikai. Pirmą dieną praskridus didžiąją dalį pratimo, atėjo vieta, kur reikėjo skristi į kalnus esančius kitoje pusėje slėnio. Tikėjausi ten kilimų ir išskridau per žemai. Jau arti žemės prie šlaito gavau prilaikymą ir kapščiausi beveik valandą. Vėliau nusprendžiau leistis. Justas beveik pasiekė finišą.

Antroji diena buvo kur kas sudėtingesnė, kadangi padas buvo labai žemai ir nuolatos reikėjo kapstytis palei pat kalnus - baisus skrydis. Nusileidau prie Kred, Stol papėdėje. Man nepasisekė, Justui dar labiau.

Trečioji diena buvo labai turbulentiška. Pritryniau mozuolius. Gerai skridosi, tačiau šokant per Stol kalną ir skrendant link to kur giliau prie taško pritrūkau keliasdešimt metrų. Taško spindulys buvo pačiame viršuje. Mano klaida, kad nepakankamai išsianalizavau pratimą. Prietaisas užskaitė radiusą, tačiau vėliau sužinojau, kad trūko keletos metrų. Ir gavau mažai taškų, nors nuskridau dar 30 km iki pat finišo. Justas nuskrido iki Stol papėdės.

Ketvirtoji diena buvo puiki! Sutariau su šveicarais skristi kartu. Startavau pirmas ir kartu užsitikrinom puikias sąlygas startui. Skridau labai greitai ir nedariau klaidų, gal vieną, kad stojau priekyje Stol pasikelti aukščiau, reikėjo skristi tiesiai. 89 km pratimą finišavau šeštas! Puiki diena... - man. Justas perspaudė ir nusileido Stol papėdėje.

Reziumė - puikios varžybos, buvo labai smagu skraidyti. Skraidžiau 5 dienas iš eilės, praskridau 300km ir daugiau nei 14 val. Man dar labai trūksta strateginio mąstymo. Reikia daugiau analizuoti pratimą prieš startą. Manau, kad kitais metais seksis daug geriau.

Aš likau 16 vietoje, Justas 29.

Linkime Sauliui ugdyti analitinius sugebėjimus ir strateginį mastymą. Tikime, kad ateityje seksis vis geriau!

http://www.lspsf.lt/files/hg_kobala_open_2017_1.jpg

Varžybose dalyvavo 37 pilotai iš Europos ir jos ribų: Slovėnija, Ukraina, Vengrija, Čekija, Šveicarija, Rusija, Makedonija, Lietuva, Lenkija, Kanada, Japonija, Baltarusija, Prancūzija.

Varžybų rezultatai

 

LSPSF federacija pasipildė dar vienu nariu

2017 m Rugpjūčio 22 d, antradienis

2017 m. rugpjūčio 13 d. Tokvila Arcus taurės varžybų metu įvyko neeilinė LSPSF konferencija, sušaukta dėl naujo nario - skraidymo entuziastų sporto klubo "Skrydis kartu" - priėmimo.

Sprendimas buvo teigiamas, tad LSPSF gretos pagausėjo. Sveikiname naują klubą!

http://www.lspsf.lt/files/ktu_skrydis_klubo_logo.jpg

Šiuo metu LSPSF federacijai priklauso 17 narių-klubų.

Konferencijos protokolas

 

Tokvila Arcus taurės varžybose finišas - sunkiai pasiekiamas. O kam šiais laikais lengva?

2017 m Rugpjūčio 21 d, pirmadienis

Į 2017 m. rugpjūčio 12-15 d. vykusias FAI 2 kat. Arcus taurės varžybas užsiregistravo 29 pilotai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Baltarusijos. Tarp jų - 2 moterys.

http://www.lspsf.lt/files/tokvila_arcus_2017_2.jpg

Pirmą dieną pūtė smarkus vėjas, starto langą atidarėme tik apie 16 val. Starto sąlygos nebuvo lengvos, ne visi pilotai ryžosi startuoti. Kai kuriems pavyko parodyti rezultatą (toliausiai - iki Trakų - nuskrido Regimantas Andreika), bet dėl per trumpo starto lango visiems pilotams pratimą teko atšaukti.

Antrą varžybų dieną buvo lietus. Dalyviai iš parasparnių persėdo į baidares ir įveikė įdomų maršrutą Merkio upeliu Dargužiai - Valkininkai.

Trečią dieną orai pagaliau pasitaisė. Buvo sudarytas sudėtingas pratimas - teko skristi su šoniniu vėju tarp miškų ir pasienio zonos. Finišas nepasidavė niekam, toliausiai nuskrido Dainius Liegus, pritrūkęs 9 km iki finišo.

Ketvirtą dieną orai buvo tinkami, vėjo kryptis palanki Valkininkams. Sudarėme ilgą 74 km užduotį per 3 posūkio punktus su lengvu šoniniu vėju. Skristi nebuvo lengva ir tik geriausi 6 pilotai pasiekė finišą.

Ypatingai norėtųsi pagirti svečią iš Latvijos Ivars Slivka, kuris pirmą dieną nukrito į mišką. Su didele mūsų draugų pagalba – ačiū Parawinch komandai už operatyvumą ir profesionalumą! - ir po smulkaus sparno remonto latvis sugebėjo antrą dieną parodyti puikų rezultatą finišavęs.

Titulinis rėmėjas UAB „Tokvila“ pasirūpino varžybų transportu bei apdovanojo nugalėtojus vertingais prizais. Mūsų partnerių dėka sportininkų parvežimas iš maršruto vyko itin sklandžiai ir operatyviai.

Deja per varžybas taip ir nepavyko rezervuotoje oro erdvėje nuskristi link Vilniaus - unikali galimybė liko nepanaudota.

Straipsnio autorius: Jevgenij Blocha

Bendrosios įskaitos prizininkais tapo Robertas Pesliakas su 1725 taškais, Antanas Jakucevičius su 1573 taškais ir Egidijus Slavinskas su 1501 tašku.

http://www.lspsf.lt/files/tokvila_arcus_2017_3.jpg

Moterų įskaitos titulais pasipuošė 1 vietos nugalėtoja Rasa Grigoraitienė ir ant 2 vietos laiptelio užlipusi latvė Diana Germane.

Ant Standart klasės podiumo lipo Andrej Kovaliov (1 vieta), Pavelas Gavlasevičius (2 vieta) ir nuo jo nedaug atsilikęs Romuald Kliukovskij (3 vieta).

Sport įskaitoje nugalėtojų laurais puošėsi į Lietuvą pasisvečiuoti sugrįžęs Ramūnas Ruseckas (1 vieta), braliukas latvis Valdis Brokans (2 vieta) ir Dainius Liegus (3 vieta).

Varžybų rezultatai

 

Utenos taurės skraidyklių varžybose - lenktynės su permainingais Lietuvos orais

2017 m Liepos 10 d, pirmadienis

2017 m. liepos 6-9 dienomis Utenos aerodrome vyko skraidyklių varžybos. Lietuvoje šis sportas nėra plačiai žinomas, taigi pirmiausiai norėčiau apibūdinti - kas tai. Pradėsiu nuo pačios skraidyklės.

Skraidyklė (sparnas) - sudarytas iš anglies/aliuminio konstrukcijos ir aptrauktas specialia orui nelaidžia medžiaga. Pati medžiaga stipriai skiriasi nuo parasparnio medžiagos, yra daug storesnė ir didžioji jos dalis laminuota. Skraidyklė valdoma svorio centro keitimo principu. Pilotas skraidyklę vairuoja su horizontalia vairolazde (angl. speedbar). Iš pažiūros atrodo pakankamai neefektyvus vairavimo būdas, bet patikėkite manimi - valdymas labai tikslus ir efektyvus.

Pakaba (kokonas) - pilotas skrenda pasikabinęs po sparnu. Tam yra speciali pakaba, kurioje yra viskas ko gali prireikti skrydyje: atsarginis parašiutas, stabdymo parašiutas, radijo įranga, skridimo kampo reguliavimo įranga, vanduo ir kartais maistas.

http://www.lspsf.lt/docs/varzybos/2017/skraidykles/hg_utena_cup_2017_2.jpg

Kaip matote nuotraukose, mes skrendame galva į priekį, kaip ir paukščiai. Skrisdami po savimi matome tik horizontalią vairolazdę. Kai gerai įvaldai skrydį skraidykle, tu ir sparnas tampate neatsiejama dalimi. Skraidyklės valdymas labai intuityvus. Kiekvieną oro sparnas perduoda tiesiai į rankas. Skraidyklė gali skristi nuo maždaug 30km/h iki 160km/h ir daugiau. Dažniausiai skrendame greičio diapazone nuo 40 km/h iki 100 km/h. Skraidyklės aerodinaminė kokybės santykis 15 : 1. Tai reiškia, kad iš 1 kilometro galime nuskristi 15 km į priekį. Skraidyklių varžybos labai dinaminis sportas, kuriame klaidos labai daug kainuoja. Klaidingai pasirinkti sklendimo linija gali stipriai lemti rezultatą. Tam įtakos turi mažesnis nei pvz. sklandytuvų greitis, kuris neleidžia, pirma, greitai praskrieti žemėjimo zonas, antra, aprėpti tokio didelio atstumo. Taigi sugebėjimas matyti daugiau žingsnių į priekį yra būtinas.

Skraidyklių varžybų tikslas - kuo greičiau nuskristi tam tikrą iš anksto nustatytą maršrutą. Atrodo paprasta, tačiau taip nėra. Mes neturime variklių, į priekį veda tik teisingi sprendimai renkantis iš daugybės galimų kelių ir pasirinkimų.

http://www.lspsf.lt/docs/varzybos/2017/skraidykles/hg_utena_cup_2017_1.jpg

Apie neseniai vykusias varžybas. Jose dalyvavo 7 dalyviai. 5 lietuviai ir 2 svečiai iš užsienio. Varžybų dalyviai ėmė rinktis jau liepos 6 dieną, tačiau oras buvo permainingas ir dėl audrų pavojaus pratimas buvo atšauktas. Kai varžybų dieną pratimo nėra, dalyviai paprastai ne snaudžia, o užsiima kitomis veiklomis: turizmas, dviračiai, maudynės, žvejyba ir t.t. Juolab, kad praktiškai visi dalyviai atvažiuoja su savo šeimomis. Nepaisant atšaukto pratimo, išnaudojome dieną maksimaliai, po audros pilotai treniravosi kilti ir tūpti.

Antrąją dieną mus pasitiko didžiulis vėjas (vėjo gūsiai siekė net iki 12 metrų). Tačiau jau ryte, gerai išnagrinėje oro prognozę, nusprendėme laukti, kadangi vėjas turėjo rimti. Taip ir atsitiko. Pratimas buvo nustatytas į pietryčius, finišas - Ignalinos aerodromas. Tačiau vos pradėjus pakilimo procedūrą, virš aerodromo ėmė formuotis audra. Dėl to pratimą vėl teko atšaukti. Neilgai trukus pradėjo stipriai lyti. Po kelių valandų oras pasitaisė ir šį laiką išnaudojome tolimesnėms treniruotėms. Kiti dalyviai išvažiavo stebėti tuo metu Utenoje vykusių dronų lenktynių.

http://www.lspsf.lt/docs/varzybos/2017/skraidykles/hg_utena_cup_2017_4.jpg

Trečioji diena prasidėjo optimistiškai - prognozės žadėjo sklandymui tinkamą orą. Taigi suskubome fiksuoti šios dienos pratimą. Uždavėme 62 kilometrų trikampį. Pradėjus kilimo procedūrą, iš vakarų slinko didžiulis viršutinių debesų masyvas. Aerodrome girdėjosi daug pesimistiškų nuomonių, esą niekas nepasieks net pirmojo taško. Tačiau pilotai įrodė kitaip!

Pradėjau skrydį vienas iš paskutiniųjų. Pradžioje pirmasis termikas mane šiek tiek išlepino, galvojau, kad bus labai lengva pasiekti pirmąjį punktą. Tačiau tądien sunkiai sekėsi nuspėti termikų buvimo vietą. Ir pradžioje vos už 10 kilometrų stipriai nužemėjau iki maždaug 300 metrų. Staiga priešvėjinėje medžių linijos pusėje už kokio kilometro dešinėje pamačiau didžiulį vėjo gūsį. Ir nusprendžiau skristi ten. Nesuklydau, radau energijos šaltinį, kuris leido tęsti varžybas. Įdomus dalykas apie skraidykles yra tas, kad neretai mums pavyksta susikelti iš labai mažų aukščių, mano rekordas - 50 metrų.

Kai jau buvau visai arti debesies pado, pamačiau savo brolį Vydą su Icaro Laminar Z9 skraidykle - aukščiau negu aš. Supratau, kad praradau nemažai laiko, kadangi jis paliko aerodromą gerokai vėliau nei aš. Susirinkę aukštį abu pasukome link pirmojo posūkio punkto. Aš užsiėmiau šiek tiek saugesnę poziciją skrisdamas aplink debesų juosta, o Vydas skrido tiesiai. Pasirodo, mano linija buvo kur kas geresnė: jis įėjęs į labai didelę žemėjimo zoną prarado daugiau nei 500 m aukščio, kas yra apie 7 kilometrai distancijos. Neilgai trukus pasiekėme punktą.

Ir tolėliau sekė sunkiausia dalis - reikėjo skristi šešėlyje, kur saulė nešildo žemės. Negaudami papildomos energijos debesys paprastai ima nykti, taip atsitiko ir čia. Teko skristi kaip galima atsargiai ir tikėtis, kad kažkur kils drėgnesnis oras. Pasisekė - visai netoli Užpalių nebeaukštai radau termiką. Labai silpną ir nepastovų, bet tokiu oru pasirinkimo nėra. Skaičiuodamas kiekvieną uždirbtą 100 metrų, galvojau tolimesnį planą. Kai liko keli šimtai iki debesies pado, apačioje pamačiau tą patį Laminar. Apsidžiaugiau, kad ir Vydas rado termiką. Pasiekus ištižusio debesies padą išskridau į Vyžuonas - antrąjį punktą. Jaučiausi gerai, kadangi supratau, kad jau beveik turiu pakankamai aukščio pasiekti finišą.

Įeinu į posūkio punkto 500 metrų spindulio zoną ir skaičiuoju iki 5, sukuosi į kairę. Iki aerodromo liko tik 14 km. Turiu 900 metrų. Teoriškai turiu grįžti, tačiau dar reikia aukščio kadangi jei sklendžiant namo pasitaikys žemėjimo zona, didėja šansas neparskristi. Pamatau gandrų būrelį ir skrendu pas juos. Radau! Kelios spiralės ir plati šypsena mano veide! Pasieksiu finišą. Skrendu namo ±100 km/h, oras ramus, lyg skristum vakarą. Priskridęs arčiau pamatau aerodrome ukrainiečio ir Vydo sparną. Džiaugiuosi už juos ir einu leistis. Ištraukiu kojas ir neilgai trukus jau einu per tą pačią pievą iš kurios prieš 3,5 val. pakilau. Nuostabus jausmas!

Ketvirtoji diena prasideda lietumi, tačiau dar neapleidžia džiaugsmas, kad vakar buvo puiki diena ore. Virš gražių, kiek apsemtų, Utenos apylinkių. Surengiame apdovanojimus ir galvojam toliau apie ateities skrydžius.

Straipsnio autorius: Saulius Guobužas

http://www.lspsf.lt/docs/varzybos/2017/skraidykles/hg_utena_cup_2017_3.jpg

Pirmą vietą užėmė Sergei Marin (910 taškų) iš Ukrainos, antrą - Saulius Guobužas (667 taškai) ir trečią - Mindaugas Morkūnas (444 taškai).

Varžybų rezultatai

 

60 vntPuslapis 1 iš 6010203040506»»